To ΠΕΑΠ συμμετέχει...

Μέλη της Ομάδας και συνεργάτες του Έργου συμμετέχουν σε εκδηλώσεις και συνέδρια εντός και εκτός Ελλάδας για να παρουσιάσουν το πρόγραμμα καθαυτό, μελέτες με ερευνητικά αποτελέσματα και τα εκπαιδευτικά δρώμενα του ΠΕΑΠ:

03/2014 Ομιλία σε εκπαιδευτικούς Αγγλικής, Κατερίνη
  • Θωμαή Αλεξίου
    "Creating 'magic' for young learners"
09/2013 Ημερίδα ΠΕΚΑΔΕ “Experiential Learning and Teaching”
07/2013 20th International Conference on Learning, Πανεπιστήμιο Αιγαίου, Ρόδος
  • E. Kαραβά
    "Parents’ Attitudes towards Early Foreign Language Instruction in Greek Public Primary Schools: Threat or Opportunity for Change?"
02/2013 “Innovative Approaches to the Teaching of English in the Primary School”: Ημερίδα 3ου Πρότυπου Πειραματικού Δημοτικού Σχολείου Ευόσμου Θεσ/κης.
  • Eκπαιδευτικοί Αγγλικής του σχολείου
  • Μέλη ΔΕΠ του Τμήματος Αγγλικής του ΑΠΘ: Μ. Ματθαιουδάκη & Θ. Αλεξίου, επιστημονικές συνεργάτιδες της Ομάδας Έργου ΠΕΑΠ και συγγραφείς του Magic Book 1 και 2.
10/2012 9ο Συνέδριο της Επιστημονικής Ένωσης Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας για τη Διάδοση των Τεχνολογιών Πληροφορίας & Επικοινωνίας στην Εκπαίδευση

09/2012   Ημερίδα ΠΕΚΑΔΕ Αθήνας “Multiliteracies in ELT”

04/2012

Ημερίδα ΠΕΚΑΔΕ Λαμίας “Tips and Tops in ELT”.

03/2012

Απονομή στο ΠΕΑΠ του «Ευρωπαϊκού Σήματος Γλωσσών 2011». Καβάλα, 1 Μαρτίου 2012

02/2012

Poliglotti4.eu Expert Seminar on Early Language Learning, hosted by the Mercator, Fryske Akademy, Leeuwarden, Fryslân, στην Ολλανδία